Haber

Üniversiteler ertelendi mi? Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversite tatili mi?

Üniversiteler ertelendi mi? Sorusu, depremlerden sonra üniversitelerde eğitimin devam edip etmeyeceğini merak eden kişiler tarafından araştırılıyor. Üniversiteler ertelendi mi? arama motorlarında sorgulanırken YSK tarafından yapılmıştır. Son dakika açıklamaları da sorulur. Peki üniversiteler ertelendi mi? Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversite tatili mi?

ÜNİVERSİTELER ERTELENDİ Mİ?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından Türkiye’de okulların tatil edildiğini açıkladı. Bakan Özer, “Türkiye’nin tamamındaki mevcut iklim kurallarını dikkate alarak ve deprem bölgelerinde çok daha barışçıl çalışmalar kapsamında bugünden itibaren sadece iller değil tüm okullarımızı 13 Şubat’a göndereceğiz. Deprem bölgesi ve çevre iller de süreçleri barışçıl bir şekilde yönetiyor. 1 haftalık tatil yapıyoruz” dedi.

ÜNİVERSİTELER TATİL MİDİR?

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), 12 ildeki üniversitelerin kapatıldığını duyurdu. Yapılan açıklamada, “Antalya, Bingöl, Elazığ, Erzincan, Karaman, Kayseri, Konya, Mardin, Mersin, Niğde, Sivas ve Tunceli illerindeki yükseköğretim kurumlarında bahar yarıyılı eğitim ve öğretim döngüsü ileri bir tarihe ertelenmiştir.” terimler yer aldı.

marmaraajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu